Jakie są najlepsze pozycje do karmienia piersią?

Chociaż jest to naturalna aktywność, karmienie piersią jest również umiejętnością, która wymaga czasu. Jest to łatwiejsze z praktyką, ponieważ zarówno kobieta, jak i dziecko opanowuje strategie karmienia piersią, które dla nich działają.

Najlepsze pozycje karmienia piersią umożliwiają dziecku dobrze zatrzaskującą pierś i wygodnie, nie obciążajcie mięśnie i zmniejszają ryzyko urazów sutków i bólu.

Najlepsza pozycja karmienia piersią może również zmienić się w miarę wzrostu dziecka, a kobieta zyskuje pewność siebie. Żadna pojedyncza pozycja nie działa dla wszystkich.

zamiast tego wypróbuj różne pozycje, aby znaleźć te, które działają dobrze w różnych sytuacjach.

Najlepsze pozycje karmienia piersią

Chociaż nie każda kobieta uzna te same pozycje wygodne lub skuteczne, niektóre z najlepszych pozycji karmienia piersią obejmują:

1. Cradle Hold

Cradle Hold to klasyczna pozycja karmienia piersią. W tej pozycji dziecko żywi się żołądkiem na ciele kobiety.

Aby preparat cardiline wykonać kołyskę:

 • Trzymaj dziecko z żołądkiem na ciele.
 • Wspieraj dziecko ramię, które jest po tej samej stronie, co piersi, od którego dziecko karmi.
 • Trzymaj głowę dziecka w kolejce z resztą ciała, aby uniknąć napięcia ich szyja.
 • Spróbuj użyć poduszki pielęgniarskiej lub podłokietnika, aby utrzymać łokieć, aby uczynić to wygodniejsze.

Jednak niektóre kobiety trudno jest opanować tę pozycję noworodek. Ponadto, w miarę wzrostu dzieci, mogą stać się zbyt duże, aby wspierać w tej pozycji.

2. Cross-Cradle Hold

Cross-Cradle jest zwykle najlepszym zatrzaskiem dla noworodków. Trzymanie jest podobne do kołyski, ale kobieta wspiera dziecko ramieniem przeciwnym do piersi, z której karmi się dziecko.

do karmienia piersią w pozycji krzyżowej:

 • Trzymaj dziecko spłukiwanie się do brzucha, z wyrównaniem pleców i szyi.
 • Sięgnij po plecach dziecka i wspieraj głowę dłoń

To trzymanie może być początkowo trudne, ale pozwala kobiecie większą kontrolę nad zatrzaskiem dziecka. Ta pozycja może być pomocna dla dzieci, które mają trudności z uzyskaniem głębokiego zatrzasku.

3. Rozkładanie lub leżenie pleców

Ta pozycja jest czasem nazywana pielęgniarstwem biologicznym, ponieważ stymuluje instynktowne odruch karmienia dziecka i pozwala kobiecie karmić się z wygodnej, wspieranej pozycji.

Może to wymagać Niektóre zmiany pozycjonowania, ale pozycja rozkładana może być również bardzo wygodna dla kobiet zmagających się z bólem mięśni lub wracającym do zdrowia po operacji lub porodzie.

Aby opanować to podejście do karmienia piersią:

 • Znajdź wygodną położenie, która wspiera twoją głowę i szyję. Wyobraź sobie oglądanie telewizji lub czytanie książki podczas rozkładania. Rozkładane krzesło może pomóc.
 • Ustaw dziecko na piersi, z głową na poziomie piersi.
 • Upewnij się, że nic nie pokrywa nosa dziecka, a ich szyja nie jest Bent.
 • Dziecko może samodzielnie znaleźć pierś, ale możesz pomóc w tyle, ile to konieczne.

Niektóre kobiety umieszczają dziecko w pozycji pionowej, z pozycją pionową, z pozycją pionową. palce skierowane w dół. Inne kobiety uważają, że dziecko jest lekko leżące w zależności od zgiętego ramienia.

Eksperymentuj z różnymi opcjami, aby znaleźć taki, który działa.

4. Siedząc dziecko

Kiedy dziecko jest wystarczająco duże, aby utrzymać głowę, może karmić piersią w pozycji siedzącej. Ta pozycja działa dobrze w celu karmienia piersią w podróży. Niemowlęta, które wiąże się, gdy czują się powściągliwe, mogą również polubić tę pozycję.

Aby nakarmić dziecko w pozycji pionowej:

 • Usiądź w pozycji pionowej i wspierać dziecko do siedzenia . Młodsze dzieci mogą oprzeć się o lekko wygięte ramię, aby uzyskać więcej wsparcia. Starsze dzieci mogą lepiej siedzieć w pełni, z nogami owiniętymi po obu stronach brzucha.
 • Wspieraj plecy i szyję dziecka, aż będą mogły usiąść bez pomocy.
 • Upewnij się, że dziecko jest szyja i tylne są proste i wyrównane.
 • Upewnij się, że nic nie pokrywa nosa dziecka.

5. Lekowanie boksowe

u boku jest idealną pozycją karmienia piersią dla kobiet wracających po operacji i dla wyczerpanych kobiet karmiących w nocy. Kobiety, które skoczają z dzieckiem, zwykle używają tej pozycji.

Niektóre kobiety stwierdzają, że na początku trudno jest dostać się do właściwej pozycji. Bardzo małe noworodki mogą zmagać się z ledwem.

karmienie piersią w pozycji bocznej:

 • leżą z jednej strony, skierowane do dziecka.
 • Umieść dziecko, aby jego nos był blisko sutka.
 • Trzymaj dziecko blisko boku i podtrzymuj jego tył dolnym ramieniem lub zwiniętym kocem lub ręcznikiem.
 • Najbezpieczniejszym sposobem karmienia piersią w pozycji bocznej jest usunięcie wszystkich poduszek i koców w pobliżu dziecka . Unikaj zasypiania przed przywróceniem dziecka do łóżeczka.

  6. Pokonanie sprzęgła

  Łączenie sprzęgła jest idealne dla kobiet wracających do zdrowia po operacji brzusznej lub radzenia sobie z bólem po porodzie. Jest to również doskonała opcja dla kobiet, które chcą jednocześnie pielęgnować dwoje dzieci.

  Wiele kobiet uważa, że ​​to pomaga dzieciom uzyskać głębszą zatrzask i że zmniejsza frustrację związaną z silnym odruchem. P>

  To wstrzymanie jest czasem nazywane futbolową trzymającą się, ponieważ kobieta trzyma dziecko jak piłka nożna.

  Aby użyć pozycji trzymania sprzęgła:

 • Umieść poduszkę Po jednej stronie ciała lub obu stron, jeśli karmił piersią dwoje dzieci. Poduszka będzie wspierać ciało dziecka.
 • Trzymaj dziecko twarzą w górę w ramieniu głową w pobliżu piersi.
 • Wyrównaj głowę, szyję i tył. Twoje ramię i ręka.
 • Zakładaj dziecko blisko boku nogami i stopami schowanymi pod twoim ramieniem.

Tylko jeden aspekt wygodnego karmienia piersią. Te inne strategie mogą sprawić, że karmienie piersią jest bardziej wygodne i skuteczne:

 • Za pomocą poduszek lub koców zwiniętych w celu uzyskania dodatkowego wsparcia. Ta taktyka może być szczególnie pomocna, jeśli trzymanie dziecka powoduje obciążenie mięśni. Na przykład umieszczenie poduszki pod łokciem, która wspiera dziecko, może pomóc zmniejszyć napięcie ramion i szyi.
 • Tworzenie wygodnego karmienia piersią. Zaopatrzenie w jeden obszar domu lub pokoju przekąskimi, wodą, poduszką pielęgniarską, kocem, zaciskami, książką lub czasopismem i innymi potrzebami może pomóc kobietom w zarządzaniu długimi sesjami karmienia piersią.
 • Rozluźnienie szyi i ramiona. Niektórzy ludzie napinają mięśnie szyi i ramion, aby utrzymać ciężar dziecka. Spróbuj aktywnie rozluźnij te mięśnie lub użyj poduszki do wsparcia.
 • Wspieranie piersi. W zależności od wielkości lub pozycji piersi może ona obejmować większość twarzy dziecka. Wspieranie ciężaru piersi wolną ręką może sprawić, że pozycja jest wygodniejsza i utrzymać nos dziecka.
 • Pompowanie po każdej sesji karmienia piersią. Aby zwiększyć podaż i budować magazyn mleka matki, kobieta może pompować po każdej sesji karmienia piersią. Pomaga to opróżnić piersi. Niektóre kobiety wolą oszczędzać czas, pompując jedną pierś podczas karmienia piersią na drugiej.

Podsumowanie

Właściwa pozycja do karmienia piersią może z czasem zmieniać się jako kobieta i dziecko Rozwijaj rutynę i związek. Bądź otwarty na eksperymentowanie z różnymi pozycjami. Podczas gdy niektóre pozycje mogą początkowo wydawać się niezręczne, praktyka może sprawić, że są łatwiejsze i wygodniejsze.

Kobiety, które mają problemy z karmieniem piersią, powinny wcześnie szukać pomocy. Możliwe jest rozwiązanie większości problemów związanych z karmieniem piersią, ale zbyt długie oczekiwanie może być trudne i wywołać frustrację kobiety i dziecko.

W celu pomocy, kobieta karmiąca piersią może uczestniczyć w spotkaniu ligi La Leche lub porozmawiać z A Leche League lub porozmawiać z Konsultant laktacyjny lub lekarz.

 • Pediatria/zdrowie dzieci
 • ciąża/położnictwo
 • Zdrowie kobiet/ginekologia

Contents

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024 All rights reserved ESTATE REGISTRATION
Designed and Maintained by Thewebsilk.com

Log in with your credentials

Forgot your details?